Agjencia Zhurnal.mk.

Priten temperatura mbi 40 gradë celsius në Maqedoni

Shkup, 26 korrik – Gjatë ditës së nesërme, sipas Drejtorisë për Punë Hidrometeorologjike, moti do të jetë me diell dhe shumë nxhetë.

 

Temperatura minimale do të jetë në intervalin nga 13 deri 22 gradë celsius, ndërsa maksimalja nga 33 deri 39 gradë celsius.

Në Shkup, moti do të jetë i njëjtë, me diell dhe nxehtë ku temperatura maksimale do të arrijë deri në 39 gradë celsius.

Gjatë ditëve të ardhshme moti do të jetë shumë i nxehtë me temperatura mbi mesataren për këtë periudhë të vitit. Më nxehtë do të jetë nga dita e mërkurë deri të dielën kur temperaturat do të tejkalojnë 40 gradë celsius dhe do të aktivizohet niveli i portokalltë i rrezikut nga temperaturat e larta.

Related posts

Kovaçevski – Sekizqok: Vendi partner dhe faktor i rëndësishëm i stabilitetit në rajon

Xh M

Mickovsi dje është takuar me Gashin, nesër do të takohet me Selën

I Z

Për 6 muaj, kumanovarët kanë dorëzuar 74 ankesa te Avokati i Popullit

Z.H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More