Agjencia Zhurnal.mk.

Prishtina pritet ta shkarkojë trajnerin Abdulah Ibrakovic?

Prishtina e ka filluar në mënyrën më të keqe stinorin pranveror në Superligën e Kosovës.

Kampioni aktual është mposhtur në udhëtim te Malisheva me rezultat 2-1, shkruan Gazeta Olle.

Tashmë në media po raportohet se klubi “bardhekaltër” po e shqyrton mundësinë për shkarkimin e trajnerit Abudalah Ibrakoviq.

Sipas “Kanal 10” diskutimi për shkëputjen e kontratës tashmë ka filluar, mirëpo trajneri boshnjak po kërkon dëmshpërblimin për pjesën e mbetur të kontratës.

Prishtina aktualisht pozicionohet në vendin e pestë me 24 pikë të mbledhura dhe ka mbetur larg luftës për titull.

/Gazeta Olle/

 

Related posts

Ministri Osmani në takim me kryepeshkopin e Vatikanit, Poll Riçard Galager

Xh M

Derbi Vushtrria – Ferizaj gjykohet nga Kasumi, këto janë delegimet e plota në Ligën e Parë

Redaksia

Aktive 1.351 raste, pritet fushatë më intensive për vaksinim kundër Kovid-19

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More