Agjencia Zhurnal.mk.

Prishtina nuk ndalet, transferon një tjetër sulmues

Kampioni i BKT Superligës së Kosovës nuk e ka filluar mirë mbrojtien e titullit në edicionin 2021/22, por siç duket reagimi është i shpejtë nga bardhekaltërit duke shtuar cilësitë në radhët e tyre.

Sulmuesi i krahut Adonis Aliu është trasnferimi më i ri i kryeqytetasve, i cili së fundi ishte pjesë e KF Llapit, 20 vjeçari ka nënshkruar kontratë për dy vite e gjysmë me Prishtinën.

Ish-reprezentuesi i Kosovës U-19 pas prezantimit si futbollist i Prishtinës e ka dhënë një intervistë për faqen zyrtare të klubit.

“Secili e njeh namin e Prishtinës si klub, fakt që nuk mohohet nga askush. Për mua është privilegj që si 20-vjeçar ta kem nderin për ta prezantuar emrin e Prishtinës.

Si fillim, synoj së pari të tregohem korrekt dhe ta shpërblej besimin e dhënë nga trajneri (Abdulah Ibrakoviq), i cili ka kërkuar të jem pjesë e planeve të tij për pjesën e mbetur të edicionit. Ideologjia e trajnerit për të punuar me të rinjtë më jep motiv shtesë për më shumë punë dhe më shumë ambicie personale, krahas atyre ekipore.

Emri Prishtinë tregon se ambiciet gjithmonë janë për trofe. Jemi shumë lojtarë të rinj në ekip dhe së bashku me përvojën dhe kualitetin që është në ekip, si dhe punën e madhe të trajnerit, mund t’i arrijmë synimet. T’ia lëmë kohës, fundmi i edicionit do t’i zbulojë të gjitha” – Adonis Aliu për faqen zyrtare të Prishtinës.

/Gazeta OLLE./

Related posts

“Politiko”: Petkov dëshiron përmes bashkëpunimit ekonomik t’i përmirësojë marrëdhëniet me Maqedoninë e Veriut

Z.H

5 raste të reja me Covid dhe 1 viktimë, shërohen 86 pacientë

Z.H

Sermaxhaj: Goli në minutat shtesë të pjesës së parë ishte vrasës për ne

Redaksia

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More