Agjencia Zhurnal.mk.

Prishtina luan bukur, por nuk ia del të shënoj gol në 45 minutat e para ndaj Ferencvarosit

Ka përfunduar pjesa e parë e takimit mes Prishtinës dhe Ferencvarosit në stadiumin “Fadil Vokrri”.

 

45 minutat e para të ndeshjes u mbyllën pa gola 0-0.

Ishte Otto John ai që realizoi gol që në minutën e katërt të ndeshjes, por gjyqtari sinjalizoi për pozitë të parregullt.

Kampionët e Kosovës ishin shumë të angazhuar, duke e dominuar dhe duke e vënë në presion skuadrën e madhe hungareze pothuajse gjatë gjithë kohës.

Megjithatë, bardhekatrit nuk arritën ta gjejnë rrugën e golit, i cili do t’i motivonte shumë për një rikthim sensacional.

Kujtojmë se ndeshja e parë e zhvilluar në Hungari u mbyll me fitore të vendasve me rezultat të thellë 3-0.

Related posts

Ronaldo vazhdon të jetë i frikshëm në numra

D V

Xavier: Cristiano më tha në 2005 që do të bëhej futbollisti më i mirë në botë

Z H

Spalleti refuzoi t’ia jepte dorën trajnerit kundërshtar, Spartak Moska tallet me një meme për kapjen e Saddam Husseinit

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More