Agjencia Zhurnal.mk.

Prishtina kërkon fitore edhe në ndeshjen e dytë ndaj Connahs, kualifikimi thuajse i sigurt

Kampioni i Kosovës triumfoi me rezultat 4-1 ndaj kampionëve të Uellsit javën e kaluar në stadiumin ‘Fadil Vokrri’.

Fitorja me tre gola epërsi i jep shpresë dhe motiv Prishtinës edhe për ndeshjen e dytë, për të kaluar tutje në rrethin e tretë të garës së tretë më të madhe evropiane për klube.

Ekipi i drejtuar nga trajneri Zekirja Ramadani me një këmbë është në rrethin e tretë, por me seriozitetin më të madh do t’i qasen edhe ndeshjes së kthimit ndaj Connahs Q.

Kryeqytetasit nga Kosova janë favorit të mëdhenj edhe për ndeshjen e dytë dhe synojnë që të marrin një tjetër fitore ndaj kampionëve në fuqi të Uellsit.

Ndeshja mes Connahs Q dhe Prishtinës zhvillohet në Park Avenue në Aberystwyth të Uellsit.

Ky takim do të gjykohet nga finlandezi Petri Viljanen së bashku me asistentët Mika Lamppu dhe Riku Vihreavuori. /Gazeta Olle/

Related posts

Superliga vazhdon sot me tri ndeshje tejet interesante

Redaksia

Pendarovski: Është i nevojshëm kthimi i besimit mes të dyja qeverive

D V

Mbi 440 mijë qytetarë kanë marrë vaksinë, të dyja dozat gati 260 mijë

Z.H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More