Agjencia Zhurnal.mk.

Prishtina ka ekipin më të shtrenjtë në Superligë, kjo është renditja e plotë

Superliga e Kosovës në futboll sa shkon e bëhet më interesant këtë sezon, kjo për arsyeje se klubet janë duke investuar çdo sezon e më shumë.

Ky është sezoni I dytë që Superliga ka aplikuar sistemin me dhjetë skuadra nga 12 sa ishin më parë, duke e bërë garën për titull, daljen në garat evropiane dhe mbijetesën më interesante, shkruan Sheshi.info

Faqja e specializuar për vlerën e futbollistëve në tregun e transferimeve, ‘Transfermarkt’, ka përditësuar listën e vlerës së përgjithshme të ekipeve botërore në tregun e transferimeve.

Tashmë vlera e të gjithë skuadrave ka shkuar në shifrën 23 milionë e 430 mijë euro.

Ekipi më i shtrenjtë tashmë vjen nga kryeqyteti, ku skuadra e Prishtinës sipas faqes vlerësohet të ketë vlerën 4.43 milionë euro.

Pas Prishtinës renditet skuadra gjilanase, FC Drita, e cila ka vlerën 3.73 milionë euro.

Më poshtë e keni listën e Transfermarkt:

Related posts

Propozim-ndryshimet për pagën minimale në rend dite të seancës kuvendore

Z.H

Cili është më i pasur, Jetoni i BDI-së, apo Bekimi i Alternativës? (DOKUMENTE)

I Z

Osmani nxjerr dokumente të Dimitrov: Puna do të vazhdojë edhe përkundër histerisë së tij

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More