Agjencia Zhurnal.mk.

Prishtina favorite absolute naj Llapit sipas kuotave të bastoreve

Kampioni në fuqi i Kosovës, Prishtina pas një ecurie pozitive në garat evropiane tani iu kthehet garave vendore, ku do të kërkoj me çdo kusht triumfin në Superkupë, shkruan Gazeta Olle.

Ndërsa, llapjanët në këtë ditë shënojnë 90 vjetorin e themelimit dhe për dhuratë duan trofeun e Superkupës.

Kompanitë e basteve në këtë përballje kanë favorizuar Prishtinën, derisa e kanë kuotar me shifra 1.25, ndërsa fitorja e Llapit me shifra me të larta 7.00.

Kurse, barazimi i kësaj ndeshje është kuotuar 5.75.

Ndeshja zhvillohet nga ora 20:45 në stadiumin “Fadil Vokrri”.

Në këtë ndeshje gjithashtu do të aplikohet edhe sistemi VAR për herë të parë në Kosovë.

/Gazeta Olle/

 

Related posts

Fondi llogariti kapitacionin e tyre sipas pikëzimit të vjetër

Xh M

Diskutim publik për përgatitje të Kornizës për zhvillim të mjedisit jetësor “MKD2030”

Z.H

Masat kundër krizës të jenë të zbatueshme, prolongimi shkakton pasiguri dhe ndikon në çmimet

Z.H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More