Agjencia Zhurnal.mk.

Prishtina barazon në miqësore ndaj ekipit nga Kazakistani, Atyrau

Prishtina barazon në ndeshjen miqësore me skuadrën nga Kazaikstani, Atyrau, me rezultat 2:2.

Kampionët po numërojnë ditët e fundit në Antalia, ku pas fazës përgatitore do të marin rrugën e kthimit për në Kosovë, aty ku shumë shpejtë priten të rikthehen në aksion në Kupën e Kosovës.

Në ndeshjen e zhvilluar në një nga fushat e kompleksit “Titanic” ku po qëndron skuadra prishtinase, u zhvillua lojë e hapur nga të dyja ekipet.

Prishtina kaloi e para në epërsi me ç’rast në minutën e 30, Endrit Krasniqi e shërbeu në të majtë Mendurim Hotin, i cili gjuan bukur drejt portës, teksa në tentim për ta larguar topin, një nga futbollistët kazak e dërgon në portë për 1:0.

Atyrau i barazoi shifrat në 1:1 pesë minuta më vonë (35).
Prishtina golin e dytë e realizoi në minutën e 40 pas një aksioni briliant me shumë pasime.
Sërish Endrit Krasniqi asisoi, kësaj radhe për Lorik Boshnjakun e ky i fundit brenda zonës e dërgon topin në rrjetë për 2:1, kazakët në minutën e 50 të pjesës së dytë sërish i barazuan shifrat në 2:2

Related posts

Tragjedia në spitalin Covid në Tetovë, reagimi i parë i Zoran Zaev

Redaksia

Batatina ankohet në terrenin dhe mungesa ndaj Malishevës

Redaksia

Arsovska ndërpret tenderin për BRT projektin

Z.H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More