Agjencia Zhurnal.mk.

Prishtina – Ballkani nuk luhet në “Fadil Vokrri”, ja ku zhvillohet takimi

Derbi e javës së 20-të në elitën e futbollit kosovar ndërmjet Prishtinës dhe Ulpianës nuk do të zhvillohet në stadiumin “Fadil Vokrri” në kryeqytet.

Përballja në fjalë me kërkesë të Federatës së Futbollit të Kosovës do të luhet në stadiumin “Sami Kelmendi” në Lipjan, raporton Demokracia.com.

Stadiumi “Fadil Vokrri” në Prishtinë është në rinovim dhe për shkak që fusha të mos rëndohet më shumë është vendosur që ndeshja të zhvendoset në Lipjan.

Dueli mes Prishtinës dhe Ballkanit luhet të dielën me fillim nga ora 13:30.

Related posts

Taravari: Do të mbështesnim edhe Qeveri të pakicës, por jemi të gatshëm edhe të udhëheqim me institucione të caktuara

Z.H

Bekteshi: Tregtarët të mos e keqpërdorin gjendjen, ndërsa qytetarët të lajmërojnë çdo lloj shkelje

D V

LSDM-ja më 12 dhjetor do ta zgjedh pasardhësin e Zaevit

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More