Agjencia Zhurnal.mk.

Prishtina arrin në Norvegji, synon të marrë kualifikimin historik

Kampioni në fuqi i Kosovës ka arritur tanimë në shtetin norvegjez një ditë para përballjes me Bodo/Glimt.

Kryeqytetasit kosovarë kanë për qëllim të kalojnë në fazën e ‘Play-Off’ të Uefa Conference League.

Skuadra e trajnerit Zekirija Ramadani ka triumfuar në ndeshjen e parë me rezultat 2-1.

Për të kaluar tutje, prishtinasit duhet të mos humbasin ndaj kampionëve të Norvegjisë.

Prishtina përmes një postimi në Facebook ka bërë të ditur se skuadra ka mbërritur në Norvegji.

“Ekspedita e FC Prishtina sapo ka mbërritur në Bodø,Norvegji”, ka shkruar faqja zyrtare e klubit bardhekaltër.

/Gazeta Olle/

Related posts

Arrihet marrëveshja mes palëve, sulmuesi i ri nesër i bashkohet Gjilanit në Ohër

Redaksia

Sali: Do të zvogëlohet pritja për kontrolle për mamografi dhe ekografi të gjirit

Z.H

Dita e fundit e debatit rreth Propozim buxhetit të plotësuar për vitin 2023

Z.H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More