Agjencia Zhurnal.mk.

Princ Harry zbulon se çfarë e ndihmoi të përballonte humbjen e mamasë së tij, Diana

Një aromë sentimentale. Aroma e preferuar e Princeshës Diana e ndihmoi Princin Harry të përpunonte vdekjen e saj.

Në kujtimet e tij të sapo publikuara, Spare , 38-vjeçari mbretëror foli për aromën e parfumit të dashur të nënës së tij të ndjerë, First by Van Cleef & Arpels, si terapi pas aksidentit të saj fatal me makinë në 1997.

“Kam lexuar diku se aroma është shqisa jonë më e vjetër dhe që përshtatet me atë që përjetova në atë moment, imazhe që dalin nga ajo që ndihej si pjesa më parësore e trurit tim”, shkroi Harry.

Harry zbuloi mënyrat e tij të tjera të përballimit, të cilat përfshinin kthimin tek psikodelikët dhe kërpudhat psilocybin (një lloj droge), gjatë një interviste ’60 Minutash’, e cila u transmetua të dielën, më 8 janar.

“Unë kurrë nuk do t’i rekomandoja njerëzve që ta bëjnë këtë në mënyrë rekreative,” tha ai, “Por duke e bërë atë me njerëzit e duhur nëse vuani nga një sasi e madhe humbjeje, pikëllimi ose traume, atëherë këto gjëra kanë një mënyrë për të punuar si ilaç.”

“Ato e hoqën këtë ide që kisha në kokën time … se më duhej të qaja për t’i vërtetuar nënës sime se më mungonte, kur në fakt, ajo që ajo donte ishte që unë të isha i lumtur”. tha ai.

Duka i Sussex shpjegoi se ai “po përpiqej vazhdimisht të gjente një mënyrë për të qarë”, duke shtuar se ai madje do të shikonte video të Dianës për të nxitur lotët.

Harry ishte vetëm 12 vjeç kur Diana ndërroi jetë. Vëllai i tij, Princi William , ishte 15 vjeç. Vdekja e saj erdhi vetëm një vit pasi ajo finalizoi divorcin e saj nga mbreti Charles III .

Related posts

Selena mahniti me kombinimet e modës në Paris

D V

Taylor Swift tregon këmbët e saj të tonifikuara me pantallona të shkurtra dhe çizme deri tek gjuri teksa largohet nga një klub privat

D V

Spekulimet për video-skandalin, Luana Vjollca reagon sërish në hyrje të emisionit: Sikur të mos kishte shpifje, intriga dhe kaq shumë urrejtje

D V