Agjencia Zhurnal.mk.

Presidentja Osmani e shpallë të mërkurën ditë zie shtetërore për viktimat e aksidentit tragjik në Bullgari

Shkup, 23 nëntor – Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, në mbështetje të legjislacionit në fuqi, ka marrë vendim të mërkurën, me 24 nëntor 2021, të shpallet ditë zie shtetërore në shenjë solidarizimi dhe nderimi të qytetarëve të Maqedonisë së Veriut, shumica dërmuese bashkëkombas tanë, të cilët kanë humbur jetën tragjikisht në aksident trafiku në Bullgari.

 

Related posts

Pas operacionit të suksesshëm në veri të vendit, Kurti takon stafin e lartë të Policisë së Kosovës

D V

Mbledhja e KS të OKB-së për Kosovën, presidentja Osmani raporton në ora 16:00

D V

OEMVP-ja me takimin e sotëm me liderët e ASH-së dhe Alternativës i fillon takimet tradicionale në prag të zgjedhjeve lokale

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More