Agjencia Zhurnal.mk.

Presidenti Pendarovski do ta hapë edicionin e 61-të të Verës së Ohrit

Shkup, 12 korrik – Presidenti i shtetit Stevo Pendarovski sonte do të marrë pjesë dhe do të ketë fjalim në hapjen solemne të edicionit të 61-të të “Verës së Ohrit” në Teatrin antik në Ohër.

 

Fjalimi I presidentit Pendarovski, paralajmëruan nga kabineti i tij, do të transmetohet drejtpërdrejt në shërbimin e parë programor të RTVM-së, si dhe në faqen e Fejsbukut në kanalin e YouTube të presidentit.

Festivali i njohur ndërkombëtar “Vera e Ohrit”, i cili mbahet tradicionalisht nën mbështetjen e presidentit, këtë vit solemnisht do të hapet zyrtarisht me koncert gala në balet “Çajkovski I madh” në interpretim të artistëve nga Opera dhe baleti kombëtar.

Related posts

Arjanit Hoxha e konfirmon: Bilall Kasami kandidat për Tetovën

D V

Autoritetet e Maqedonisë thonë se janë cak i sulmeve kibernetike

N E

Grozdanova: Qasje individuale kur bëhet fjalë për vaksinim të personave që kanë kaluar kovidin

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More