Agjencia Zhurnal.mk.

Presidenti kinez do ta vizitojë Hong Kongun

Presidenti kinez Si Xhinping do ta vizitojë Hong Kongun me rastin e 25 vjetorit të kthimit të qytetit nën pushtetin e Pekinit, njofton Sinhua.

Më 1 korrik, Si do të marrë pjesë edhe në ceremoninë e inaugurimit të administratës së re të Hong Kongut.

Kjo do të jetë vizita e parë e shefit të shtetit kinez jashtë territorit të Kinës kontinentale nga fillimi i pandemisë me  Kovid-19.

Related posts

Takimi Gjelaj- Dedivanaj: Diaspora shqiptare një ndër faktorët kryesorë të zhvillimit të komunës së Tuzit

Xh M

Vallet ujgure “Samavari i gjyshit” dhe “Fryma e Dragoit dhe e Kalit”

Xh M

Dy vjet luftë në Ukrainë, Presidentja e Komisionit Evropian viziton Kievin

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy