Agjencia Zhurnal.mk.

Presidenti i Milan, Scaroni: E pamundur dhe e rrezikshme të rinovohet ‘San Siro’

‘San Siro’ nuk do të rinovohet. Tempulli i futbollit do të shembet.

 

Presidenti i Milan, Scaroni ka dhënë disa komente lidhur me situatën e stadiumit ‘San Siro’.

Scaroni ka thënë se është e pamundur dhe me rrezik të madh që të nis rinovimi i stadiumit të Milan dhe Inter.

“Ka shumë arsye, por unë do të them një. Si mund të presim 50 mijë persona çdo gjashtë ditë, derisa punimet vazhdojnë?”, tha Scaroni.

“Është e rrezikshme dhe e pamundur. Tjerat klube bëjnë kështu sepse janë vetëm dhe kanë mundësi të luajnë diku tjetër”, shtoi ai.

Milan dhe Inter po bëjnë përgatitjet që të nisin ndërtimin e stadiumit të ri.

Related posts

Xhudistët kosovarë përfunduan me sukses përgatitjet në Podçetertek

Z.H

‘Record’: Cristiano Ronaldo refuzon ofertën nga skuadra arabe

Lea Muslija

Trajneri i Liverpoolit, Klopp nuk planifikon shitje të lojtarëve – tani për tani

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More