Agjencia Zhurnal.mk.

Presidenti i Kenias e pret Pacollin për drekë në ditën e tij të parë në detyrë

Kryetari i AKR-së, Behgjet Pacolli, është mirëpritur nga presidenti i ri i Kenias, William Samoeu Ruto, në ditën e parë të tij në detyrë.

 

Pacolli u takua me presidentin e ri në rezidencën presidenciale në Nairobi.

Këtë e ka bërë të ditur anëtari i AAK-së, Jetlir Zyberaj, i cili po ashtu ishte pjesë e takimit, duke bashkangjitur disa fotografi nga takimi./

Related posts

Myftiu Tërnava jep mesazhin për muajin e Ramazanit: Freskon besimtarin dhe shton ndenjën e solidaritetit

D V

Osmani në Portugali: NATO-ja është synim i yni dhe interes strategjik

Z.H

Ish-ministrja e Jashtme i reagon Gërvalles: Takimi juaj me homologun palestinez, dëmton marrëdhëniet e Kosovës me Izraelin

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More