Agjencia Zhurnal.mk.

Presidenti Ademi shtroi darkë për delegacionin e Qipros

Në prag të ndeshjes së nesërme, Kosova – Qipro, presidenti Agim Ademi sipas traditës ka shtruar darkë për delegacionin e Federatës së Futbollit të Qipros dhe delegatin e UEFA-s. Kreu i FFK-së i uroi mirëseardhje mikut të tij Giorgos Koumas dhe delegacionit qipriot, teksa vuri në pah marrëdhëniet e shkëlqyeshme mes dy federatave.

 

Në anën tjetër kreu i futbollit qipriot e vlerësoi presidentin Ademi si mikëpritës të madh dhe udhëheqës që ka bërë punë të madhe në progresin e futbollit kosovar në vitet e fundit, përcjell arbresh.info.

Ademi e Koumas uruan për një lojë fer dhe të pëlqyeshme, teksa në fund shkëmbyen edhe dhurata.

Related posts

Krerët e institucioneve të Kosovës vendin kurora lulesh te busti i senatorit Dole

Z.H

Escobar, Lajçak dhe Hovenier në Veri, pamje nga takimi me Rakiqin

Z.H

Osmani priti në takim ambasadorin e Zvicrës, Thomas Kolly

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More