Agjencia Zhurnal.mk.

Prerja e flokëve “Shullet” përmban dy nga trendet më të mëdha të këtij viti

Prerja e flokëve “shullet” është pikërisht ajo që tingëllon: ndërthur karakteristika të ndryshme të prerjes “shag” dhe “mullet”.

“Nuk është si prerje e viteve ’80 që është e shkurtër në pjesën e përparme, por është e shkurtër. Më e shkurtër se një ‘shag’ në pjesën e përparme”, tha stilisti Devin Toth.

Gjatësia e flokëve në pjesën e sipërme dhe të përparme të një “shullet”, sipas Toth, është gjithashtu pak më e gjatë se ajo e një “mullet-i” klasik, që ndryshon me disa centimetra.

Nëse jeni duke kërkuar të provoni një stil trendi dhe me elegant sa një “mullet” apo “shag”, por pa u angazhuar plotësisht për asnjërën, kjo prerje hibride është e duhura.

Vazhdoni të lëvizni për të parë disa shembuj të bukur të prerjes “shullet”:

Foto: Instagram

Foto: Instagram

Foto: Instagram

Foto: Instagram

Foto: Instagram

Foto: Instagram

Foto: Instagram

Related posts

Pesë gabime prindërore që duhet t’i shmangni

D V

Po mbyllet nëntori, shenjat e horoskopit që do të kenë një fundjavë të këndshme

D V

Saranda Bogujevci vesh fustanin e njohur mbarëbotëror, i cili është i qëndisur me elemente të historive të dhimbshme nga i gjithë globi

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More