Agjencia Zhurnal.mk.

Prej sot obligoheni të mbani pajisjet dimërore në veturë

Shkup, 15 nëntor – Prej sot deri më 15 mars, e patjetërsueshme është mbajtja e pajisjeve dimërore në veturë.

 

Sipas rregullores, siç informon MPB, veturat dhe automjetet tjera duhet të posedojnë zinxhirë si dhe goma dimri, informon Zhurnal.

Autobusët dhe automjetet për ngarkim të cilat përshkak arsyeve teknike nuk mund të vendosin zinxhirë për borë, duhet të kenë goma dimri dhe lopatë.

MPB apelon deri te qytetarët të respektojnë masat me qëllim lëvizje pa pengesa dhe të sigurtë në komunikacion në kushte dimri.//Zhurnal.mk

Related posts

Boçvarski: Pres që në pranverë të fillojë ndërtimi i hekurudhës drejt Bullgarisë

Z H

Në vendkalimin kufitar Tabanocë pritet 30 – 45 minuta

D V

Zaev: VMRO-ASH, martesë e dënuar me divorc

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More