Agjencia Zhurnal.mk.

Prej sot në kafene vetëm me 2 doza të vaksinave, paralajmërohen dhe masa të reja

Shkup, 15 nëntor – Prej sot në kafene dhe restorante, nevojitet medoemos çertifikatë për dy doza të pranuara, ose vërtetim që keni kaluar Covid-in në 45 ditët e fundit, informon Zhurnal.

 

Ministria e Shëndetësisë apelon deri te qytetarët të respektojnë masat dhe të jenë të përgjegjshëm.

“Thërrasim qytetarët që nuk janë vaksinuar ende, sa më shpejtë ta bëjnë këtë. Vetëm me imunitet kolektiv mund të fitojmë virusin”, thuhet në komunikatë.

Sipas tij, ka gjasa të diskutohet për masa të tjera shtesë por vetëm për personat e pavaksinuar duke patur parasysh se në spitale 80% e pacientëve janë të pavaksinuar.//Zhurnal.mk

Related posts

Të dhënat e KSHZ-së në 44 komuna nga rreth një e treta e votave të përpunuara

D V

Dueli për Dibrën: Pocesta prezantoi projekte konkrete, Duka foli për filozofinë e blertë (Video)

Z H

KE: Mbetet e ulët cilësia e infrastrukturës transportuese dhe logjistikës tregtare

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More