Agjencia Zhurnal.mk.

Prej nesër 100 të punësuar në “Ujësjellës dhe Kanalizim” do të ngelin pa punë

Shkup, 15 shtator – Prej nesër, 100 të punësuar në NP “Ujësjellës dhe Kanalizim” do të ngelin pa punë sepse u skadon marrëveshja dhe e njejta nuk do u vazhdohet, informon Zhurnal.

 

Ky vendim vjen pasi kryetarja e Shkupit, Danella Arsovska shkarkoi drejtin e kësaj ndërmarje, Zllatko Perinski, e në vend të tij vendosi MArjan Mitovskin.

Perinski u shkarkua përshkak dy shimeve se ka ndikuar në tenderim prej rreth 136 milion euro për ndërtimin e stacionit pastrues në Shkup, ndërsa ai akuzoi se mungon bashkëpunimi mes tij dhe Arsovskës./Zhurnal.mk

Related posts

Pendarovski: Retorika e historianëve nga Sofja e rëndon punën e Komisionit

Z.H

Mbrojtja e gazetarëve nuk është prioritet për deputetët

I.A

Të punësuarit në Posta 30 vjet paga të njëjta, paralajmërojnë protesta

Redaksia

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More