Agjencia Zhurnal.mk.

Prapaskenat e transferimit të Hoxhës, ishte afër rikthimit në Superligë te kjo skuadër

Futbollisti i njohur kosovar, Arbër Hoxha, do ta vazhdojë karrierën përsëri në Kroaci, por kësaj here te skuadra tjetër Slaven Belupo.

Ylli kosovar ka nënshkruar sot me skuadrën kroate e cila e lidh futbollistin për tri vitet e ardhshme.

Gazeta “Enigma” mëson ekskluzivisht se futbollisti ka qenë afër rikthimit në Kosovë dhe ishte afër transferimit te kampioni vjeshtor, SC Gjilani.

Megjithatë, në momentet e fundit ka ndryshuar situata dhe Hoxha është transferuar te Slaven Belupo.

Kujtojmë që sulmuesi anësor ka djersitur edhe fanellën NK Lokomotiva në Kroaci. Gjithashtu, karrierë ka bërë te Ballkani, Prishtina, Besa dhe Istogu.

Related posts

Po shkëlqen me Partizanin, Engjëll Hoti: Pres ftesë nga Kombëtarja e Kosovës ose ajo e Shqipërisë

Redaksia

Ekskluzive / Afrodita Batalovska sonte zgjedhet kryetare e Lëvizjes Besa në Manastir

Redaksia

Ja kur do tërhiqet shorti për edicionin e ri në Superligë dhe në Ligën e Parë

Redaksia

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More