Agjencia Zhurnal.mk.

Pranga elbasanasit, do ekstradohet në Itali ku është dënuar me 14 vjet burg

Kapet nga policia e Elbasanit nje shtetas i shpallur ne kerkim nderkombetar, me qëllim ekstradimi drejt Italisë.

 

Si rezultat i peracioni “Bergamo” është arrestuar, me qëllim ekstradimi,Leonard Kote, 56 vjeç, banues në Elbasan.

Ky shtetas ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar, pasi Gjykata e Bergamos, Itali, me vendimin penal të datës 21.04.2003, e ka dënuar me 14 vjet burgim, për veprat penale “Vrasja”, e mbetur në tentativë, “Vjedhja e armës së zjarrit” dhe “Mbajtja pa leje e armës së zjarrit në vende publike”, parashikuar nga Kodi Penal i Italisë.

Interpol Tirana, në bashkëpunim me Interpol Roma, vijon procedurat për ekstradimin e këtij shtetasi drejt Italisë.

Related posts

Rama: 12 shkolla të ndërtuara nga e para në Tiranë

Xh M

Mesazhi i Macron për Shqipërinë: Ju mbështesim për në BE

D V

Vijon lufta ndaj COVID/ 1.8 milionë të vaksinuar në vendin tonë

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More