Agjencia Zhurnal.mk.

Portugalia i falet Ronaldos – Franca, Holanda, dhe Kroacia marrin vetëm barazime

Ndeshjet për eliminatoret për në Kampionatin Botëror Katar 2022, kanë filluar sot, ku kombëtaret e mëdha kanë dështuar të marrin fitore.

 

Franca nuk ka mundur të marr më shumë se një barazim në shtëpi ndaj Bosnje dhe Hercegovinës (1-1).

Edin Džeko i kalo boshnjakët në epërsi prej 1-0 në minutën e 35-të, por francezët barazuan shifrat në minutën e 39-të me Antoine Griezmann.

Norvegjia dhe Holanda po ashtu kanë luajtur baras (1-1). Erling Haaland kaloi në epërsi norvegjezët, ndërsa për holandezët barazoi Davy Klaassen.

Rusia dhe Kroacia kanë luajtur baras (0-0), duke mbetur lider të grupit së bashku me nga shtatë pikë.

Në anën tjetër Portugalia ka fituan në shtëpi me Irlandën me rezultat 2-1.

Cristiano Ronaldo humbi një penallti në pjesën e parë, ndërsa golin për irlandezët e shënoi John Egan.

Krejt në fund ishte Ronaldo ishte ai që gjeti golin e barazimin në minutën e 90-të, pastaj edhe të fitore në minutën e gjashtë të kohës shtesë.

Portugalia ka 8 pikë dhe është lider në grupin e saj. 

Related posts

Pioli ka treguar gabimet e Milanit në humbjen nga Liverpooli

D V

Pellegri arrin për teste mjekësore te Milani

D V

Koeman pas barazimit me Granadan: Kjo Barcelonë nuk është Barcelona e 2012-tës

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More