Agjencia Zhurnal.mk.

Polonia arreston rusët që përhapën propagandën e Wagnerit

Polonia ka arrestuar dy rusë për të cilët thotë se shpërndanin materiale propaganduese të grupit mercenar Ëagner. Agjencia e brendshme e inteligjencës së vendit i akuzoi individët për spiunazh.

Ministri i Brendshëm polak Mariusz Kaminski tha të hënën se policia dhe Agjencia e Sigurisë së Brendshme të vendit kishin arrestuar dy persona të dyshuar për spiunazh dhe akuza të tjera, raporton Deutsche Ëelle në gjuhën angleze, transmeton Klankosova.tv.

Polonia kohët e fundit është ankuar për provokime të mundshme nga Grupi Wagner aktualisht me qendër në Bjellorusinë fqinje.

Related posts

Kryesuesi i ri i OSBE-së: Do të fokusohemi në dhënien fund të luftërave

Xh M

OSBE-ja u bë me kryesues të ri, zgjatet ‘jeta’ e organizatës

Xh M

Izraeli publikon hartën që ndan Gazën në “zona evakuimi”

Xh M