Agjencia Zhurnal.mk.

Pollozhani: Kryem detyrën ndaj ’89-shit, ja cilat skuadra i shoh si konkurrente për titull

Ballkani ka shënuar fitore të rëndësishme me rezultat 2-0 ndaj Trepçës ’89.

Ishte kjo ndeshje e vlefshme për xhiron e 12-të në Albi Mall Superligën e Kosovës, shkruan Gazeta Olle.

Ndihmës trajneri i Ballkanit, Artim Pollozhani tha se ekipi i tij bëri detyrën dhe i përgëzoi për fitoren.

“Një fitore e pastër nga ana jonë. Trepça ‘89 ka lojtar të mirë dhe na vunë në vështirësi. Ishte e vështirë për faktin që luajmë gati çdo tre ditë dhe lojtarët humbin energji. Por të gjithë djemtë bënë detyrën e tyre dhe i përgëzoj për paraqitjen. Djemtë janë rritur shumë nga paraqitja në Evropë. Mendoj që i ka bërë edhe më të fortë, por pjesën e eksperiencës kanë fituar shumë. Ballkani ka forcë, potencial për të mbrojtur titullin e kampionit. Nuk e shoh vetëm Dritën si konkurrente për titull, por janë edhe skuadrat tjera si Prishtina, Llapi që kanë kualitet në ekipet e tyre”, ka thënë Pollozhani.

/Gazeta Olle/ 

Related posts

Hill përkrah Ballkanin e Hapur

Xh M

Trençevska nga Gjeneva: Është shënuar avancim i shtetit në fushën e të drejtave të fëmijëve

Z.H

Sela: Apasiev duhet të mësojë t’i bjerë çiftelisë, e t’ia krisin këngës bashkë me Ali Ahmetin

Z.H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More