Agjencia Zhurnal.mk.

Policia tregon si ndodhi vjedhja e cigareve në terminalin doganor në Merdar

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se dy persona janë arrestuar, pasi dyshohet se kanë vjedhur cigare në vlerë prej 50 mijë eurosh në terminalin doganor në Merdar.

 

Në raportin 24 orësh bëhet e ditur se si ka ndodhur vjedhja e cigareve

“Fsh. Merdare, Podujevë 25.10.2021 – 20:37. Është raportuar se në terminalin doganor është thyer muri  prapa objektit dhe nga depoja janë vjedhur cigare të cilat ishin konfiskuar nga dogana pasi ishin të pa doganuara”, thuhet në raport.

Në vendin e ngjarjes kanë dalë të gjitha njësitë përkatëse dhe janë arrestuar dy të dyshuar, meshkuj kosovarë, zyrtarë të sigurimit të terminalit, të cilët me vendim të prokurorit  janë dërguar në mbajtje.

Related posts

Shkup, dënohen 102 vozitës

D V

Atentat ndaj shqiptarëve në Greqi, një i vdekur

D V

Me shpejtësi deri në 177 km/h, policia ar reston 7 shoferë! Gjobit 2051 drejtues mjetesh për shkelje të qarkullimit rrugor

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More