Agjencia Zhurnal.mk.

Policia speciale është futur sot në Haraçinë, u arrestua një person

Shkup, 29 dhjetor – Sot ënë ora 11, pas msave dhe aktiviteteve të ndërmarra një kohë më të gjat, Njësiti special “Tigrat” jan futur në Haraçinë, ku e kanë arrestuar një person që kërkohej me fletëarrest. Sipas MPB-së, bëhet fjalë për 36 vjeçarin me iniciale O.M. nga ky fshat, për të cilin janë shpallur dy fletarreste qendrore. Ai është arrestuar në një shtëpi në ndërtim, transmeton Zhurnal.

 

“Me urdhër të burgut të Idrizovës ai është kërkuar për vuajtjn e dënimit prej 3 viteve e 14 ditëve, lidhur me nenet 215 dhe 396 të Kodit penal, për çka është dënuar me gjithsej 6 vite burg. Në bazë të njëurdhëri tjetër nga Gjykat themelore Shkup1 ai është dënuar edhe me dënim në kohëzgjatje prej 2 viteve e gjashtë muajve , sipas nenit 382 të Kodit Penal”, njoftoi MPB.

O.M. do të dërgohet në burgun e Idrizovës për mbajtje të dënimit të mbetur në kohëzgjatje prej 5 viteve gjashtë muajve e 14 ditëve, thuhet në njoftimin e MPB-së.

Related posts

Moti sot i ftohtë me temperatura maksimale deri 13 gradë

Z H

Mitsotakis: Bullgaria po mban peng Shkupin dhe Ballkanin!

D V

“Rinia na shkoi”, banorët e Hasanbegut presin jetë më të mirë pas zgjedhjeve

Redaksia

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More