Agjencia Zhurnal.mk.

Policia serbe arreston tre shtetas të Maqedonisë dhe i incizon (VIDEO)

Beograd, 8 dhjetor- Pjesëtaret e MPB-së serbe në Beograd zbardhën disa vepra penale që kanë të bëjnë me vjedhje të rënda dhe arrestuan tre shtetas të Maqedonisë së Veriut.

 

Policia arrestoi B.S (1997), B.N (1990) dhe A.K (1998) të cilët akuzohen se gjatë muajit nëntor dhe dhjetor të këtij viti, kanë hyrë nëpër banesa dhe shtëpi në Beograd me pajisje speciale për hapjen e dyerve dhe kanë vjedhur para, stoli ari, orë dhe gjëra tjera me vlerë.

Të dyshuarve u është caktuar masa e paraburgimit prej 1=48 orëve, ndërsa me kallëzim penal do të dërgohen në Prokurorinë e Tretë Themelore në Beograd.

Më poshtë janë edhe pamjet e arrestimit të tyre që e ka publikuar Ministria e Punëve të Brendshme e Serbisë.

Related posts

Me dy aeroplanë ushtarak sot do të arrijnë trupat e viktimave nga aksidenti në Bullgari

Z H

Asnjë partner i koalicionit nuk e lë Zaevin të dorëhiqet, rrezikohet krizë politike

Z H

Trajanov paralajmëron: Disa parti që tani janë me LSDM-në mund t’i bashkëngjiten VMRO-së

I Z

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More