Agjencia Zhurnal.mk.

Policia së bashku me inspektorët e MZHR-së po kryenin aksion kundër gjuetisë së paligjshme në Prizren, tre persona gjuajnë me kallash

Zyrtarët policorë bashkë me inspektorët e Ministrisë së Zhvillimit Rural ishin në një aksion me qëllim të parandalimit të gjuetisë së kundërligjshme kanë hasur në një grup prej 3 personave, prej të cilëve njëri kishte në posedim një armë AK-47.

 

Në momentin kur patrulla policore ka tentuar t’i legjitimojë të dyshuarit janë larguar në drejtim të pyllit dhe kanë shtënë me armë në ajër.

Rasti ka ndodhur dje në fshatin Planejë të Prizrenit, ndërkaq nuk raportohet për të arrestuar. Rrasti vazhdon të hetohet. 

Related posts

Sulmoi konduktorin e autobusit, arrestohet i dyshuari në Prishtinë

D V

18 vjeçari nga Gostivari dyshohet për përdhunim të një vajze minorene

Z H

Në Kosovë brenda 24 orëshit të fundit kanë ndodhur 62 aksidente

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More