Agjencia Zhurnal.mk.

Policia “në gjah” pas gjuetarëve

Shkup, 4 Dhjetor – Në territorin e gjithë shtetit, në zonat e caktuara për gjueti, policia ka ndërmarrë një aksion kontrolli duke gjetur një sërë parregullsish nga ana e gjuetarëve. Aksioni është zhvilluar sot në orët e para të mengjesit.

“Sot (04.12.2022), në periudhën nga ora 04.00 deri në ora 08.00, në zonën e SPB Shkup, SPB Kumanovë, SPB Tetovë, SPB Ohër, SPB Veles, SPB Manastir dhe SPB Shtip, është bërë kontroll aksionar i zonave dhe lokacioneve. ku kryhej gjuetia. Gjatë kontrollit në zonën e SPB Shtip, zyrtarët policorë nga Shtipi, ia kanë konfiskuar M.S (47) një pushkë gjuetie “Browning” të kalibrit 30-06, pasi numri i pushkës nuk përputhet me numrin e patentës.

Po ashtu, në territorin e SPB Shkup është konstatuar një kundërvajtje nga neni 104 i Ligjit për pyje, gjegjësisht një person ka transportuar një masë të drunjve pa dokumentet e nevojshme. Gjatë kontrollit janë konstatuar shkelje të Ligjit për Sigurinë në Komunikacionin Rrugor dhe Ligjit për Automjete”, thuhet në raportin e MPB-së.

Related posts

Qytetarët nesër e kanë lapsin në dorë me të cilin do të shkruajnë të ardhmen e tyre!

I.A

Rikthehet në politikë Hazbi Lika, i bashkangjitet Izet Mexhitit?

Xh M

Gjykata Supreme pasnesër do të mbajë seancë publike pas ankesës së babait të Vanjës kundër masës së paraburgimit

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
Clicky