Agjencia Zhurnal.mk.

Policia konfiskon marihuanë në Prishtinë, i dyshuari në kërkim

Njësiti policor gjatë kontrollit në dhomën e shtëpisë së të dyshuarit, ka gjetur substanca narkotike të llojit marihuanë.

 

Rasti ka ndodhur dje rreth orës 17:45 në rrugën “Bajram Curii” në Prishtinë.

“Është raportuar se njësiti policor gjatë kontrollit në dhomën e shtëpisë së të dyshuarit kosovar ka gjete dhe sekuestruar 210.1 gram substanca të dyshuara narkotike të llojit marihuanë, 1.5 gram vaj i dyshuar si vaj i kanabisit dhe një sasi e konsiderueshme e qeseve plastike”, thuhet në raport.

I dyshuari nuk është gjete në shtëpi, është njoftuar prokurori kujdestar i cili e ka cilësuar rastin dhe vazhdon të hetohet.

Related posts

Të shtëna me armë drejt dy personave në Pejë, policia po heton rastin

D V

Bastisje në Kavadar, arrestohet një person

D V

Raportohet e zhdukur një e mitur në Viti

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More