Agjencia Zhurnal.mk.

Policia bën kërdinë, dënon 953 shoferë për 1 ditë

Shkup, 28 nëntor – Janë dënuar 953 shoferë gjatë ditës së kaluar në aksionin e zbatuar të kontrollit në territorin e Republikës së Maqedonisë së Veriut për sanksionimin e automjeteve të cilat lëvizin me shpejtësi më të madhe se e lejuara.

Prej tyre 64 automjete kanë lëvizur me shpejtësi mbi 50 kilometra në orë më shumë se sa lejohet, ndërsa gjashtë automjete kanë lëvizur me mbi 70 kilometra në orë më shumë se shpejtësia e lejuar. Nga MPB sot informuan se 500 vetura e kanë tejkaluar shpejtësinë në vendbanim, ndërsa 453 jashtë vendbanimit.

Aksionet e përforcuara të kontrollit vazhdojnë edhe në ditët në vijim.

Related posts

Moti sot i vranët dhe reshje lokale të shiut

Z.H

Këto janë skuadrat e Superligës që ende nuk kanë zyrtarizuar asnjë përforcim në merkaton verore

Redaksia

Zekirija Ramadani zbulon pikën më të fortë të Prishtinës dhe ka një premtim për “Plisat”

Redaksia

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More