Agjencia Zhurnal.mk.

Policia arrestoi falsifikues janë gjetur thuajse një milion euro të falsifikuara

Shkup, 8 tetor – Policia i arrestoi dy falsifikues nga Kameruni të cilët kanë tentuar t’i fusin thuajse një milion euro të falsifikuara në aeroportin e Shkupit, mëson MIA nga burime të organeve të hetuesisë.

 

Sipas burimeve të MIA-s, ata në Shkup kanë ardhur nga Milano.

Nga MPB e konfirmojnë arrestimin e falsifikuesve gjegjësisht se Sektori për shkatërrimin e krimit të organizuar dhe serioz është duke punuar në rastin në koordinim me Prokurorinë Publike ndërsa informacion detajues paralajmërojnë për nesër.

Related posts

ZZHIT: Rritje stabile e aktiviteteve ekonomike në zona – kuartali i tretë më i lartë në katër vitet e fundit

D V

Hoxha: Ne nuk jemi kundër që AAA të jetë në Qeveri edhe nëse e mbështet Arifin në Tetovë

D V

Propozohet që Rajoni i Ohrit të marrë dy vite afat për t’i plotësuar rekomandimet e UNESKO-s dhe të evitojë zhvendosje në Listën e pasurive botërore në rrezik

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More