Agjencia Zhurnal.mk.

Pogba gati të largohet nga Man Utd për Juventusin

Paul Pogba nuk ka ndërmend të nënshkruajë kontratë të re me Manchester Unitedin dhe opsioni i tij i preferuar është Juventusi, por lojtari ndiqet edhe nga Real Madridi.

 

Marrëveshja aktuale e mesfushorit 28-vjeçar do të përfundojë në qershor të 2022 dhe negociatat për një zgjatje duket se kanë dështuar.

Pasiguria mbi fatin e menaxherit Ole Gunnar Solskjaer është gjithashtu pas hezitimit, duke ndjerë se koha e tij në Old Trafford ka përfunduar.

Sipas ekspertit të transferimeve të Sportitalia, Rudy Galetti, agjenti Mino Raiola dhe Pogba kanë vendosur të mos nënshkruajnë një marrëveshje të re dhe francezi do të largohet këtë verë si lojtar i lirë.

Një rikthim në Juventus thuhet se është zgjedhja e parë për francezin, pasi ai pati disa nga sezonet më të mira të karrierës së tij në Torino nga 2012 deri në 2016.

Ai u kthye te Manchester United në vitin 2016 për 105 milionë euro dhe tani është vendosur të largohet sërish falas.

Për të përballuar pagën e Pogbas, bardhezinjtë do të duhet të shesin Aaron Ramsey dhe Weston McKennie ose Adrien Rabiot.

Më pas ata mund të propozojnë një kontratë me vlerë 12 milionë euro në sezon plus bonuse.

Një ekip rezervë për Pogban do të ishte Real Madridi, ndërsa Paris Saint-Germain nuk duket të jetë një opsion për të. 

Related posts

Wenger pretendon se Fabinho “mashtroi” tek ndërhyrja, për të përjashtuar Sanchezin

D V

Drejtori i Barcelonës, Alemany ka udhëtuar në Angli për dy yje – Xavi nuk preferon të përmend emra

D V

Dënohet me burgim efektiv Boris Becker

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More