Agjencia Zhurnal.mk.

Pochettino: Situata e Mbappes është e hapur dhe në të ardhmen gjithçka mund të ndodhë

Mauricio Pochettino ka dhënë një përditësim mbi të ardhmen e sulmuesit Kylian Mbappe, duke sugjeruar se situata me Paris Saint-Germain është e hapur dhe çdo rezultat është ende i mundur.

 

Kjo është larg nga pohimet e ofruara nga drejtori sportiv Leonardo dhe presidenti Nasser Al-Khelaifi se ai do të qëndrojë dhe negociatat për zgjatjen janë në vazhdim, e cila ka të ngjarë të jetë muzikë për veshët e tifozëve të Real Madridit .

“Mbappe është mirë, ai është një djalë i qetë me shumë personalitet dhe një karakter shumë të shoqërueshëm, ai është i qartë për gjërat dhe e do futbollin, ai është shumë i pjekur për 22 vjeç”, ka thënë fillimisht Pochettino në një intervistë me COPE dhe Radio MARCA.

“Kylian do të marrë vendimin që duhet të marrë dhe klubi do të bëjë gjithçka të mundshme për ta mbajtur atë, sepse ne po marrim një nga lojtarët më të mirë në botë në moshën 22 –vjeçare”.

“Unë jam lënë me faktin se situata është e hapur dhe në të ardhmen gjithçka mund të ndodhë, pozicioni i disa muajve më parë mund të ndryshojë në të ardhmen”.

“PSG si klub sigurisht që ka ambicie dhe aftësi për ta bindur dhe ofruar atij gjërat në mënyrë që ai të qëndrojë dhe të jetë i lumtur, mundësitë që ai mund të ndryshojë mendje janë aty”, përfundoi trajneri argjentinas.

Related posts

Liverpooli vazhdon të monitorojë yllin e Portos, Luis Diaz

D V

Inzaghi në ‘qellin e shtatë’ pas fitores bindëse ndaj Cagliarit

D V

Zyrtare: Rui Patricio nënshkruan për Romën deri në vitin 2024

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More