Agjencia Zhurnal.mk.

Po kalojnë në formë fantastike, Batatina zbulon më meritorin për suksesin e Gjilanit

Batatina komentoi edhe ndeshjen me Gjilanin të zhvilluar në Merdare, e cila u mbyll me barazim pa gola, shkruan Gazeta Olle.

Ai tha se skudra e Llapit kishte kërkuar më shumë fitoren dhe se Gjilani kishte shkuar në Merdare për tu mbrojtur.

Megjithatë, Batatina kishte fjalë të mira për formën e kuqebardhëve, duke theksuar njeriun më meritor për suksesin e tyre, i cili sipas tij është Gerhard Progni.

“Te Gjilani është një fat i madh që kanë një Progn aty dhe Progni kur skuadra nuk po ec, ai po  zhbllokon gjithçka, dhe mendoj se ky është më meritori që Gjilani është në këtë pozitë tabelare”, tha Batatina.

/Gazeta Olle/

Related posts

Për një shqiptar të mirë dhe kapitalizmin e frikshëm shqiptar

Xh M

Sot jemi keq, të shpresojmë që nesër do të jemi më mire!

D V

Kthesa pozitive e 4 shkurtit në luftën gjeopolitike për Malin e Zi

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More