Agjencia Zhurnal.mk.

Plot 10 javë pritje për golin e parë në Superligë – këta janë sulmuesit që u zhbllokuan në kampionat

Ka përfunduar xhiro e 11-të në elitën e futbollit kosovar me disa rezultate interesante.

Drita mori fitore të madhe ndaj Llapit si mysafir me rezultat 3-1, ndërsa Gjilani fitoi ndaj Feronikelit me rezultat 1-0.

Derbi i skuadrave të inkuadruara në Superligë i takoi Ulpianës që mposhti si mysafir Malishevën me rezultat 2-1.

Ballkani triumfoi në derbin e xhiros 2-0 ndaj Prishtinës, derisa me rezultat të njëjtë triumfoi edhe Drenica ndaj Dukagjinit.

Në këto ndeshja ajo që bie në sy është zhbllokimi i disa prej sulmuesve që nuk e kishin gjetur golin deri më tani në elitë.

Blerim Krasniqi i Gjilanit shënoi gol të bukur me kokë që doli të jetë i fitores për skuadrën e tij.

Ky ishte goli i parë më fanellën e Gjilanit për sulmuesin shqiptar.

Në ndeshjen Llapi – Drita u zhbllokuan dy sulmues. Fillimisht ishte Astrit Fazliu që gjeti golin nga pika e bardhë, e që ishte i pari për ferizajasin në këtë edicion.

Fazliu është një nga sulmuesit më të rrezikshëm ndër vite në Superligën e Kosovës.

Edhe Alban Shillova ka gjetur golin e parë në kampionat dhe atë nga pika e bardhë kundër Dritës.

Sulmuesi që kaloi nga Prishtina te Llapi ka pasur sezone të mira ndër vite, ndërsa më shumë spikati me fanellën e Flamurtarit.

Golin e gjeti edhe sulmuesi Theophilus Solomon në derbin ndaj Prishtinës.

Sulmuesi afrikan erdhi me vonesë te Ballkani, por më në fund u zhbllokua me golin ndaj Prishtinës.

/Gazeta Olle/

Related posts

Filloi debati plenar për Ribalancin e plotësuar të Buxhetit

Z.H

Ndotja e ajrit, Shkupi në 10 qytetet më të ndotura në botë

Xh M

Transportuesit privat kërkojnë takim me Arsovskën, në të kundërtën do të bllokojnë rrugët

Z.H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More