Agjencia Zhurnal.mk.

PLD do të kërkojë përfshirjen e hebrejve në Kushtetutë

Shkup, 2 Tetor – Partia Liberal Demokrate do të kërkojë përfshirjen e komunitetit hebre në Kushtetutën e Maqedonisë së Veriut. Kështu tha sonte në “Click Plus” në TV21, deputetja e PLD-së, Monika Zajkova.

 

Duke folur për hapjen e Kushtetutës dhe përfshirjen e bullgarëve, kroatëve dhe malazezëve, deputeti tha se do të kërkojnë përfshirjen e komunitetit hebre. “Është zotimi ynë për të cilin do të përpiqemi”, tha Zajkova.

Related posts

Mot me vranësira me reshje të përkohshme, pasdite shi i rrëmbyeshëm, bubullima dhe erë e përforcuar

D V

Spasovski: Policia i konfiskoi sasi të mëdha droge në Strumicë dhe Resnjë

D V

Trençevska: Ndihma prej 1.000 denarë do të paguhet ne xhirollogari dhe jo me vauçerë

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More