Agjencia Zhurnal.mk.

Plazh edhe në fund të tetorit në Shqipëri, turistët e huaj dhe vendas shijojnë detin

Në qytetin bregdetar të Vlorës ka ende turistë të huaj dhe vendas që frekuentojnë plazhin dhe temperaturat 25-27 gradë për ta janë normale për të bërë banjo dielli.

 

“Jam nga Polonia. Ndodhem ne Vlorë rastësisht teksa po udhëtonim rastësisht përgjatë bregut shqiptar”- thotë një turist.

“Për ne Vlora është e mrekullueshme. Vlora me këto temperature është ka qe bukur, tek ne në Poloni tempraturat mund të jenë 5 gradë, ndërsa këtu është krejt ndryshe”- thotë turisti.

Parashikimi i motit flet për ulje tempraturash në ditët në vazhdim, por prenotimet në Vlorë tregojnë se ka ende turistë nga vende më të ftohat që e gjejnë idelae për plazh këtë kohë.

Related posts

Kufizimet kundër COVID-19, Greqia hap kufijtë për Shqipërinë

D V

Rama publikon pamje nga aksioni i pastrimit: Mos hidhni mbeturina rrugëve

D V

Niko Peleshi merr pjesë në Konferencën e Ministrave të Mbrojtjes të vendeve të Ballkanit

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More