Agjencia Zhurnal.mk.

Plaçkitje në afërsi të RTVM, dy vajza i marrin para të riut dhe e plagosin

Shkup, 2 Tetor – Dy shkupjane janë arrestuar gjatë ditës së djeshme pasi të njëjtat paraprakisht janë raportuar se kanë kryer plaçkitje ndaj një 26-vjeçari nga Shkupi. Të njëjtat përveç se i kanë marrë para të riut nga Shkupi edhe e kanë plagosur.

 

“Me datë 01.10.2022 rreth orës 18:00, në rajonin e Bit Pazarit, zyrtarë policorë nga Njësiti Intervenues në SPB-Shkup kanë privuar nga liria E.D.(23) dhe Xh.I.(22), femra, të dya nga Shkupi, për shkak se në ora 15:56 në SPB-Shkup R.B.(26) nga Shkupi ka raportuar se rreth lumit Vardar, në afërsi të objektit të MTV-së i janë marrë para dhe është plagosur me një send të mprehtë. Pas kontrollit tek të raportuarat është gjetur një thikë dhe para”, thonë nga MPB.

Related posts

Arrestohet një 80 vjeçar në Tetovë

N E

Ziadin Sela: Open Balkan, ‘kali trojës’ i Putinit në Ballkan

Redaksia

Jehona e daljes deri në ora 15:00 është 34.22 për qind

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More