Agjencia Zhurnal.mk.

Pique mbanë gjallë Barcelonën, fitore e vështirë për katalunasit ndaj Dinamo Kiev

Barcelona ka marr një fitore shumë të vlefshme ndaj Dinamo Kiev me rezultat 1-0 në ndeshjen e tretë të fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve.

 

Katalunasti ishin të vetëdijshëm që vetëm fitorja do t’i mbante në lojë për të kaluar fazën e grupeve dhe që nga minuta e parë u hodhën në sulm.

Sergino Dest rrezikoi i pari që në minutën e dytë, por pa sukses.

Lukk de Jong kishte dy raste të mira në minutat 19’ dhe 21’, por holandezi nuk ishte i saktë,

Goli erdhi në minutën e 36-të, kur Jordi Alba harkoi bukur në zonë, duke e gjetur kokën e Gerard Pique që shënoi për 1-0.

Në pjesën e dytë Ronald Koeman futi në lojë dyshen Ansu Fati dhe Philippe Coutinho.

Pikërisht Fati rrezikoi i pari në minutën e 53-të, por pa arritur të gjejë rrjetën.

Viktor Tsygankov kishte rastin e vetëm për Dinamo Kievin në minutën e 71-të, ku nuk qëlloi në portë.

Coutinho kishte dy rastet e fundit në minutat 71 dhe 78-të, ku braziliani nuk shënoi.

Related posts

Liverpooli e tundon me kontratë te re Salahun, i ofron të bëhet lojtari më i paguar në histori të klubit

D V

Nesta flet për të ardhmen e tij si trajner dhe favoritin për titullin e Serie A

D V

Zyrtare: Javier Pastore dhe Roma ndajnë rrugët e tyre

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More