Agjencia Zhurnal.mk.

Piktura nga tastiera të kompjuterit

Artisi Erik Jensen ka krijuar piktura me taste të tastierës.

Ai punon me tastiera të cilat janë jashtë përdorimit, dhe ato i krijon në vepra arti.

Së pari Erik tastet i largon një nga një nga tastiera, më pas ato i ngjyros, dhe në fund i vendos brenda kornizës së pikturës.

Artisti  u tregon se frymëzimi i tij erdhi nga mënyra se si tani jetojmë sipas tij në një botë teknologjike dhe se çdo gjë që shohim është me piksella.

“Kur unë shoh veprat e mija i krahasoj ato me njeriun ku them se duken si ne të tmerrshëm por mundet të bëhet diçka e mirë edhe e veçantë, shprehet Jensen lidhur me pikturat e tija.

Related posts

Pse njerëzit merren me thashetheme?

D V

Pesë gjërat që nuk duhet t’i postoni kurrë në Facebook

D V

Amerikanët rikthehen në Hënë, zbarkon me sukses anija kozmike “Odysseus”

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy