Agjencia Zhurnal.mk.

Pikë-kalimet kufitare, QKMK njofton për pritjet në dalje

Qendra Kombëtare për Menaxhim Kufitar njofton se në orët e mëngjesit të së martës pritjet në dalje në pikë-kalimin kufitar Merdar janë 25  minuta, ndërsa në Vërmicë dhe te Dheu i Bardhë 10.

 

QKMK përmes rrjetit social Facebook dhe në ueb faqen e MPB njofton për gjendjen edhe në pikat tjera kufitare.

Pikat e Kalimit Kufitar: Hyrje (min) Dalje (min)

Merdarë                            03-05             20-25

Jarinje                               05-05             03-05

Mutivodë                          03 -05            03- 05

Bernjak                              05-05              03-05

Dheu i Bardhë                 03-05             05-10

Vërmicë                            03-05             05-10

Ndërsa, për të marr informatat lidhur me fluksin në të gjitha pikat e kalimit kufitar mund të shfrytëzoni ueb faqen e MPB-së, ku QKMK azhurnon të dhënat në baza të rregullta. /Telegrafi/

Related posts

Qirinj në nderim të 18-vjeçares së vrarë në Ferizaj

Redaksia

Faik Fetahi merr postin e përgjegjësit për arsim në komunën Altbüron

Redaksia

Mesiq: Serbia, as nuk mund ta pushtojë Kosovën me ushtri, as nuk mund t’i imponojë zgjidhje

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More