Agjencia Zhurnal.mk.

Pije e shkëlqyeshme për ditët tropikale: Koktej freskues nga shalqiri!

Kjo pije, pos që është e shijshme, është aleat i shkëlqyeshëm i vijës trupore.

 

Kur ju pihet diçka freskuese dhe e shijshme, por që ka edhe pak kalori, ky koktej nga shalqiri është ideal, transmeton Telegrafi.

Përbërësit:

– 3 tre filxhanë shalqi të prerë të ngrirë (të pastruar nga lëvorja);
– gjysmë banane;
– lëng i një limoni;
– 5 kube akulli,
– sipas dëshirës shtoni disa fletë mente dhe mjaltë.

Përgatitja:

Përgatitja është më se e thjeshtë, të gjithë përbërësit qitni në blender dhe përzieni.

Shërbeni në gota të gjata të zbukuruara me mjaltë dhe me fletë nenexhiku.

Kënaquni!

Related posts

Recetë ekonomike për ata që nuk kanë kohë për të gatuar

D V

Ja pse duhet të konsumoni avokado

Lea Muslija

Qofte me kunguj dhe qepë të njoma

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More