Agjencia Zhurnal.mk.

Petrovska dhe Ageler për vizitë te pjesëtarët e stërvitjeve “Partner i guximshëm 23” në Krivollak

Shkup, 7 dhjetor – Ministrja e Mbrojtjes Sllavjanka Petrovska së bashku me ambasadorin e SHBA-së në vend Anxhela Ageler sot në Krivollak do të vizitojnë 180-të pjesëtarët e Armatës amerikane për Evropë dhe Afrikë të cilët janë me mbështetje të pjesëtarëve të Armatës së Republikës së Maqedonisë së Veriut po realizojnë stërvitjet “Partner i guximshëm 23”.

Është paralajmëruar dhe prania e gjeneralit të brigadës Patrik Elis, zëvendësshefit të kabinetit të komandës së Armatës të SHBA-së për Evropë dhe Afrikë.

Në kuadër të stërvitjeve, siç kumton Ministria e Mbrojtjes, do të bëhet qitje nga automjete të blinduara të tipit “Styker”, që është domethënës duke pasur parasysh se sipas Planit për modernizim, Armata do të pajiset me këtë lloj transportuesi të blinduar. 

Related posts

Kovaçevski konsideron se ligji i ri nuk do të ndihmojë për vazhdimin e afatit të pasaportave

D V

VLEN: Bujar Osmani është i vetmi që ia hapi qiellin Rusisë dhe e solli Sergej Llavrovin në Shkup

D V

Skandaloze/Çfarë e lidh Shaqir Fetahun me ish deputetin e Putinit që Radio Evropa e Lirë e përmend si udhëheqës të rrjetit prorus për ndikim në Ballkan (Foto)

I Z

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy