Agjencia Zhurnal.mk.

Petkovski kërkon referendum për negociatat me Bullgarinë

Shkup, 7 korrik – Lideri i NSDP-së, Tito Petkovski, në një prononcim për Kanal 5 është deklaruar se duhet të shpallet një referendum konsultativ rreth çështjes nëse Maqedonia duhet të vazhdojë negociatat me Bullgarinë siç kërkojnë ata apo jo, informon Zhurnal.

 

Ai nuk është i kënaqur nga politika mbrojtëse e pushtetit aktual lidhur me sulmet nga Bullgaria fqinje.

“Nuk mund të lejojmë në një të afërme ata të kërkojnë këtu të ndërtojmë buste të luftëtarëve të tyre, pasi t’i rrënojmë tonat”, tha Petokvski, i cili nuk pajtohet që të mbahet qëndrim defanziv lidhur me qëndrimet e fqiut lindor.//Zhurnal.mk

Related posts

Pa ujë sot disa pjesë të Kisela Vodës

D V

Mbi 130 kompani dhe 500 ekspozues vendorë të përfshirë me pakon e pestë masash për industrinë për organizimin e ngjarjeve

D V

Nikollovski: Draft versioni i ligjit për origjinën e pronës i mbyllur dhe janë zgjidhur të gjitha çështjet

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More