Agjencia Zhurnal.mk.

Petkoviq: S’kemi marrëveshje për targat

Drejtori i zyrës për Kosovën në qeverinë serbe, Petar Petkoviq, ka mohuar të jetë arritur ndonjë marrëveshje me Kosovën për çështjen e targave.

 

Ai ka thënë se i demanton “fuqishëm” raportimet e televizionit publik serb RTS se është arritur ujdia me kryenegociatorin e Kosovës, Besnik Bislimi.

“Do të doja të mohoja fuqishëm publikimin e një lajmi absolutisht të rremë që është shfaqur jo vetëm në portalin e shërbimit publik serb, por edhe në emisionin e tyre kryesor të lajmeve, në edicionin e mëngjesit, ku thuhej se mbrëmë vonë kam rënë dakord me Bislimin për të zgjatur vlefshmërinë e targave ekzistuese KM për 10 muaj, dhe pastaj të kalohet në targa RKS, si dhe Asociacioni do të diskutohet në kuadër të propozimit franko-gjerman”, tha Petkoviqi.

Related posts

Nagavci preferon që mësimi të mbahet me prani fizike në shkolla

D V

Dy të vrarë dhe një i plagosur nga të shtënat me armë zjarri në Pejë

D V

Situata në veri heq nga agjenda liberalizimin e vizave

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More