Agjencia Zhurnal.mk.

Petar Petkoviq e quan Liqeni e Ujmanit pronë të Serbisë

Drejtori i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Petar Petkoviq, e ka quajtur Liqeni e Ujmanit si një pronë të Serbisë.

 

Ai ka deklaruar se Albin Kurti, kryeministri i Kosovës, ka një opsesion të fort ndaj gjithçka që është serbe, duke përmendur kishat, manastiret, festat kombëtare, historinë.

Ai po ashtu ka përmendur edhe veriun e Kosovës dhe Liqenin e Ujmanit.

“Një raport i tillë është i kuptueshëm – kur nuk e ke tënden, e merr të huajën. Për këtë arsye ai po tenton që opinionit t’i hedh pluhur syve se Ujmani është pronë e të ashtuquajturës Kosovë, dhe se në veri mund të shkoj kur t’i teket”, ka thënë Petkoviq, shkruan B92.

Related posts

Demaskohen grafitet e propagandës serbe në Kosovë, reagimet nga Prishtina, Çitaku: Mësojini agjentët tuaj ta shkruajnë drejt UÇK

D V

Kurti: Masakra e Prekazit, zgjoi ndërgjegjen ndërkombëtare dhe të vetëdijes diplomatike botërore

D V

Dyshohet për varrezë masive, nisin gërmimet në Sijenicë të Serbisë

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More