Agjencia Zhurnal.mk.

Pësoi lëndim të rëndë duke luajtur me Spanjën: Mësohet shuma që do t’i paguajë FIFA, Barcelonës për lëndimin e Gavit

Barcelona është e nervozuar tej mase me kombëtaren e Spanjës, pasi Gavi ka pësuar lëndim serioz.

Ndërsa shpesh ka një shkallë nervozizmi nga klubet për kujdesin fizik për lojtarët e tyre, ky lëndim ka shkaktuar zemërim te Can Barca.

Gavi duket se ka këputur ligamentin e tij të kryqëzuar të përparmë, gjë që ka të ngjarë ta mbajë jashtë për gjashtë deri në tetë muaj, duke e përjashtuar atë nga pjesa tjetër e sezonit për Blaugranasit dhe Kampionatin Evropian për Spanjën.

Pavarësisht se mund t’u jepen 4-5 milionë euro si kompensim nga FIFA, ky është pak ngushëllim për Blaugranët, normalisht kaq të dëshpëruar për ndonjë të ardhur shtesë, të vetëdijshëm për faktin se kostoja për sezonin dhe lojtarin e tyre është shumë më e lartë.

Sipas Mundo Deportivos, ka një zhgënjim të madh në Barcelonë që de la Fuente ndjeu nevojën për të përdorur Gavin që nga fillimi dy herë radhazi kundër skuadrave që u mposhtën nga Spanja, me La Roja tashmë të kualifikuar për në Euro.

Ndërkohë, përpara ndeshjes me Gjeorgjinë, Luis de la Fuente, trajneri i Spanjës, deklaronte: “Gavi është hiperaktiv, ai dëshiron të luajë gjithmonë. Lojtarët e mirë nuk pushojnë kurrë, prandaj janë kaq të veçantë”.

Related posts

Dy shqiptarë marrin frenat e klubit të madh zviceran: Shqiprim Berisha drejtor ekzekutiv derisa Admir Mehmedi si drejtor sportiv

D V

“Ky është qëllimi im personal” – Ylli i harruar nga Real Madridi i dërgon një mesazh të fuqishëm klubit spanjoll

D V

Arnold Gjergjaj shpallet boksier i vitit nga WBF

A.S.